POZOR! Ke každé objednávce nad 400 kč (bez dopravy) přibalíme ZDARMA Slaný karamel 200g v hodnotě 159 kč. Objednat si můžete cokoliv. Akce platí pro prvních 300 objednávek.

Recept: Fazolové brownies s proteinem a čokoládou

Milujete brownies a hledáte nějaké netradiční? Přinášíme recept jak udělat krok po kroku ty nejlepší čokoládové, fazolové brownies vůbec. S přídavkem proteinu.

nuttamix-recepty-fazolove-brownies

 

Budeme potřebovat

255g červených fazolí z plechovky 
1 a 1⁄4 hrnku (300ml) ovesné mouky 
1⁄2 lžičky skořice
5 lžiček holandského kakaa
2 lžičky prášku do pečiva
1⁄2 odměrky čokoládového proteinu
2 zralé banány
1⁄2 lžičky mletého kardamomu
Vysokoprocentní čokoláda
Trocha vody
Případně vanilkové aroma
Ořechové máslo na dochucení

 

Postup

Troubu dejte předehřát na 200°C. Všechny suché ingredience (vločky, protein, prášek do pečiva, 4 lžičky kakaa - 1 jde potom k fazolím, skořice, kardamon) dáme do mixéru, pomixujeme na mouku a poté vysypeme do velké mísy.

 

Teď mokré ingredience. Fazole pořádně propláchneme vodou a dáme do mixéru. Přidáme zbytek ingrediencí (banány - čím víc zralé, tím lépe, vanilkové aroma, vodu, 1 lžička kakaa) a umixujeme do hladka. Tady doporučujeme mixovat raději déle než krátce, aby se v brownies neobjevovaly kousky fazolí.

 

Následně přelijte tuto fazolovo-banánovou hmotu k suchým ingrediencím a promíchejte. Nasekejte čokoládu na kousky a přidejte ji ke vzniklé směsi. Nyní je třeba těsto ochutnat. Někdy je málo kakaové, někdy jsou použité méně zralé banány a tak ho ještě dosladíme proteinem. Nyní, když máme vyhovující chuť brownies, tak přelijeme těsto do silikonové formy. 

 

Po zhruba 20 minutách (záleží na vaší troubě) jsou brownies hotové! Poznáte to podle toho, že těsto vyběhlo hezky nahoru, vrch je popraskaný a špejle je po vytažení suchá. (Pokud se ovšem zrovna netrefíte do kousku čokolády, jak se to často stává nám). Brownies jsou skvělé jak teplé, tak odleželé z lednice. Mimochodem, brownies byste měli vždy skladovat v lednici. Berte v potaz, že jsou z fazolí a v teple to s nimi neudělá nic dobrého.

 

Podobné recepty